Останні події

Як жити Настасівській громаді?

До громадської приймальні політичної  партії «УДАР» за юридичною консультацією, що знаходиться на вулиці Крушельницької, 39 (ІІ поверх), звернулася громада села Настасів Тернопільського району.  Вони попросили допомоги у вирішенні нагальної проблеми, яка склалася на території селища.  Місцевий фермер, за словами представників громади, створює у селі передумови екологічної катастрофи. 

Люди нарікають, що свиноферми даного фермера знаходяться дуже близько до житлового сектора села(300 м від школи).  Проте найбільше обурення громади викликає те, що зараз почалися роботи над відновленням третього свинокомплексу. Адже зараз на вигодівлі перебуває вже 38 тисяч голів свиней, а вони створюють нестерпний сморід.  Запах шириться селом, то ж люди буквально не мають змоги дихати чистим повітрям. 

«Що буде далі, коли  побудують третій свинокомплекс?», - побоюються мешканці. 

Активісти партії «УДАР»  разом із журналістами та юристами виїхали до Настасова у вівторок, 22 травня, аби дізнатися, що відбувається  в селі і відреагувати на звернення громади. При в’їзді в село ми мали змогу відчути різкий запах, який за словами місцевих жителів, того дня був не надто сильним, проте дуже неприємним.

Під Будинком культури зібралися представники села, які не задоволені діяльністю фермера. Пані Ірина Куріца, жителька села Настасів, повідомила, що дуже багато людей страждає через таку недбалість фермера. Вона переконує: фермер не бажає йти на діалог із людьми. Крім того, частина мешканців працює на його господарствах, то ж сказати щось проти нього вони не можуть, бо побоюються втратити роботу. 

- Люди хворіють від того запаху, від хімікатів.  У нас значно збільшилася кількість хворих на туберкульоз та цукровий діабет, діти масово хворіють на алергічні захворювання, у населення падає імунітет. Тепер йдуть роботи над третьою стайнею, то ж що нам очікувати далі? У людей попересихали криниці, адже на обслуговування ферми йде багато води.  Гній на фермах не відгортається, а завдяки сучасним технологіям вимивається водою. Дуже багато води йде на обслуговування господарства.  То ж село залишилося фактично без криниць. 

Громада планує провести збори у неділю, 27 травня, на які запрошує пана фермера, аби обговорити болючі питання. Однак він наразі на їхнє запрошення не відреагував. 

Представники  «УДАРУ» запитали у фермера, чи готовий він щось робити, аби вирішити цю складну екологічну ситуацію, яка склалася у Настасові.

Фермер пояснив нам, що проблема і запахом дійсно є, однак він не вважає, що це катастрофічно для жителів села.  Керівник господарства стосовно ситуації у селі не дав чіткої відповіді і не пояснив, як він буде вирішувати дану проблему разом із жителями села. 

Представники партії «УДАР» й надалі будуть реагувати на звернення громадян та контролювати подальший розвиток подій довкола ситуації у Настасові.

Микола Люшняк, кандидат сільськогосподарських наук, член партії «УДАР», опираючись на Наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів» №173 від 19.06.1996, роз’яснює:

- Норми згідно вищеназваного закону вже порушено цим фермером. Ми розуміємо наскільки Україна потребує відродження тваринництва. Але потрібно опиратися на досвід розвинутих європейських країн та Росії, згідно із яким розміщення тваринницьких комплексів дозволено не ближче, аніж три кілометри (а точніше від 3 до 10 км, в залежності від кількості голів тварин на фермі) від населеного пункту. Дотримання даних стандартів жорстко контролюється урядами цих держав.

Прес-служба

 Тернопільської обласної організації 

«УДАР Віталія Кличка»

  24 Травня 2012 +Коментар | подобається