Останні події

Віталій Ломакович: «Завжди радий допомогти людям, разом з тим дуже прикро, що держава не спроможна забезпечити їх елементарним»

     Однією з найбільших подій минулого тижня для жителів містечка Скалат  у Під волочиському районі  безперечно став шкільний випускний. 36 випускників єдиної  місцевої загально-освітньої школи отримали атестати про здобуття середньої освіти ( семеро з них – із золотими та срібними медалями) і ступили на шлях вже дорослого життя.  До того, щоб цей день став для хлопців та дівчат справжнім святом, доклали максимум зусиль і батьки,і педагоги, тож і урочистості у Скалатському Будинку культури перетворилися на яскраве і напрочуд душевне свято. Навіть сторонніх гостей розчулили, приміром, оригінальні привітання-побажання, що їх приготували класні керівники випускних класів для кожного із своїх вихованців окремо. Хвилюючі моменти переживав і присутній на урочинах представник тернопільського обласного благодійного фонду «Мрії збуваються», активіст партії «УДАР» Віталій Ломакович, адже цьогоріч  його старший син також закінчив школу.

     Успішний фінансист, для якого благодійництво є важливою складовою громадської діяльності, приїхав до Скалата, щоб подарувати школі туристичний намет, проектор та футбольні м»ячі, бо дізнався, що ці речі дуже потрібні для забезпечення навчально-виховного процесу. «Я завжди радий допомогти людям, - сказав Віталій Ломакович, - але разом з тим мені дуже прикро, що держава не спроможна забезпечити елементарним таку важливу галузь, як освіта. Адже поряд з охороною здоров»я та охороною правопорядку це один з трьох основних стовпів, на яких тримається суспільство. Тому треба поспішати докорінно змінити ситуацію у державі». Він  пообіцяв , що у вересні знову поцікавиться справами у школі і чи буде вона забезпечена усім необхідним для початку нового навчального року. 

     Дякуючи за допомогу, директор школи Юрій Розмаїтий поділився з гостем наболілими проблемами і місцевої освіти, і всього міста, зокрема, зазначив, що після закінчення вузів талановита молодь рідко повертається до рідного Скалата, бо там важко знайти роботу. Приємно було почути Віталію Ломаковичу  також слова вдячності на адресу свого батька Афанасія Миколайовича  - відомого вченого,професора, заслуженого працівника народної освіти України. Як виявилось, свого часу він був педагогом і наставником Юрія Розмаїтого. 

     Наприкінці минулого тижня Віталій Ломакович також побував у Підволочиську, де теж допоміг вирішити дуже актуальну проблему – закупив двадцять екологічно чистих дерев»яних ліжечок для ясельної групи місцевого дитсадка. Як розповіла старший методист цього дошкільного закладу Ірина Скубяк, дитсадок у райцентрі один, більше батькам дітей дівати просто нікуди, тож приймати намагаються усіх. Разом з тим бюджетне фінансування залишає бажати кращого, докупити додаткові меблі просто нема за що, тож тривалий час виходили з ситуації, постійно перетягаючи ліжечка з групи в групу, що було дуже незручно і клопітно. А траплялося, що хоч по двоє дітей на одне ліжко клади, що неприйнятно! «Я зрозумів, що в бюджеті грошей і далі бракуватиме, а батькам таке не по кишені, тому вирішив посильно допомогти і від свого імені, і від сили, яку представляю», - сказав Віталій Ломакович. Окрім таких потрібних ліжечок діти отримали в подарунок ще й триста цікавих розмальовок.

Надія Віренко

  11 Червня 2012 +Коментар | подобається