Останні події

Віталій Ломакович: «Україні ще треба багато працювати, щоб її почали поважати у світі»

Кандидат у народні депутати від партії «УДАР» по одномандатному виборчому округу №164 Віталій Ломакович в ексклюзивному проекті «Тернопільської липи» – «21-ший День Незалежності» – розповів про своє шляхів розвитку економіки, громадянського суспільства в Україні.

Як на Вашу думку, чи став День Незалежності України справді всенародним святом чи це лише державне формальне свято?

Звичайно, є таке свято – День Незалежності, в календарі воно існує. А як люди до нього ставляться – в душі, в серці, це приватна справа кожного. Щоб цей день став насправді всенародним святом, нашим державним керівникам, нашій еліті потрібно докласти чималих зусиль, і діяти, насамперед, узгоджено не в своїх приватних інтересах, а в інтересах держави і її громадян.

То Україна наша залежна чи незалежна зараз?

Ми всі розуміємо, що на сьогоднішній день Україна є залежною. Тобто, стовідсоткової незалежності (якщо це, звичайно, можна виміряти відсотками), напевно, немає. Чому немає, – теж, напевно, всі добре знають.

Через те, я вважаю, що найкраще святкування Дня Незалежності – це робота на благо України, щоб вона дійсно стала незалежною державою.

А які ж існують загрози незалежності України, чи загострилися вони на сучасному етапі?

У світі люблять і поважають сильних, хочемо ми цього чи ні. І якщо в Україні де-факто відсутня армія, напевно, вона не є сильною державою. Якщо Україна не може відстояти і захистити своїх громадян за кордоном, коли вони потрапляють у небезпечні ситуації в різних гарячих точках, то, напевно, ми не є сильною державою. А слабких зараз ніхто не поважає і не враховує їхню думку. Тому для того, щоб нас поважали на міжнародній арені, якщо хочемо, щоб з нами рахувалися, ми мусимо бути самодостатніми. А якщо в Україні, на жаль, ще з часів Кучми був задекларований принцип багатовекторності, – певний період часу він, очевидно, був доцільним, але ж не завжди! І от з цим принципом багатовекторності, з яким «носиться» вже третій поспіль президент України, якраз і заводять Україну в той «вектор», з якого практично виходу й немає. Через те, як на мене, Україні ще треба багато працювати, щоб її почали поважати в світі, щоб наші люди, які виїхали за кордон, мали можливість сюди повернутися. А то вони приїздять в Україну, дивляться на те, що тут відбувається, і поспішають назад. Можливо, й хотіли би залишитися в рідній країні, але поки що їм немає куди повертатися, адже людина шукає там, де їй краще, як і риба шукає там, де глибше.

За останні 20 років Україна втратила 7 мільйонів людей без війни, то про що можна говорити! Адже якщо з цієї землі – плодородної, багатої, красивої, квітучої – виїжджають люди, залишаючи свою країну, то це є найголовніша небезпека для нашої держави.

Як, на Вашу думку, потрібно святкувати День Незалежності, щоб він став більш народним святом?

Потрібно святкувати так, щоб люди, і насамперед, керівники держави не забували, що це є незалежна країна, а не, скажімо, федеральна частина чи федеральний округ «великого сусіда».

А що примусить українців, скажімо, вивішувати державний прапор на балконі на День незалежності?

Тільки внутрішні переконання і гордість за свою країну. Якщо такої гордості немає, то і прапори ніхто не вивішуватиме.

Олена Лайко.

  27 Серпня 2012 +Коментар | подобається