Останні події

Олег Ваврик: «Настав час «Спільної дії»!

На початку вересня в домівки багатьох мешканців краю завітали інтерв’юери громадської експертної мережі «Спільна дія», які запрошували бажаючих стати експертами та дати відповіді на хвилюючі питання пов’язані з виборами. Ініціатором її став Олег Ваврик, кандидат в народні депутати від партії «УДАР» по 167 виборчому округу. Враховуючи, що акція викликала багато запитань, ми вирішили звернутися до її ініціатора – Олега Ваврика.

-          Розкажіть, будь ласка, детальніше, про головні засади діяльності «Спільної дії»?

-          Експертна мережа «Спільна дія» створена для громадського моніторингу виборчої кампанії. Спільність дії полягає у тому, аби залучити громадськість на місцях до суспільних процесів і виборчої кампанії зокрема. Головним її завданням є залучення громадськості на місцях до вирішення місцевих та регіональних проблем. Вона дає можливість громадянам через моніторинг проблем та оцінку його результатів впливати на ситуацію в своєму місті, краї, регіоні. Наголошую, що проект не ставить завдання щодо визначення рейтингів кандидатів чи партій. Насамперед, дуже важливим є залучення до діяльності мережі якомога ширшого кола людей з різними політичними поглядами, громадськими судженнями. Це дасть змогу об’єктивно оцінити ситуацію, виробляти спільні шляхи вирішення наболілих проблем.

-          Чому формування мережі розпочато саме в Чорткові?

-          Мережа вже охоплює Чортківський, Борщівський та Заліщицький райони – що входять до 167 виборчого округу, по якому я балотуюсь в народні депутати. Хочу знати проблеми краю та людей. На теренах України мені невідомо про такі проекти, але перед початком створення мережі я вивчав закордонний досвід та зрозумів, що таким шляхом можливо повноцінно використати принципи демократії та виборчого самоврядування. Надалі мережа розширюватиметься, адже це процес, корисний, насамперед, для пересічного громадянина, котрий прагне бути свідомим українцем.

-          Наскільки виправдалися Ваші сподівання після отримання перших результатів роботи «Спільної дії»?

-          На даному етапі до «Спільної дії» вже залучено декілька тисяч людей із названих мною районів. Всі вони вже сьогодні реально долучаються до моніторингового процесу і є громадськими експертами. В перспективі плануємо довести її розміри до 15 тисяч осіб, що складає приблизно 10% дорослого населення краю. Громадськими експертами стали люди різних політичних вподобань, віку. Ми не беремо до уваги статус, освіту чи посаду. При цьому, громадські експерти мають рівні можливості висловлювати власні думки, пропонувати власні теми обговорення. Громадське обговорення здійснюється в формі анкетного опитування з подальшим оцінюванням результатів опитування.

-          Як люди реагують на пропозиції стати громадськими експертами та заповнити анкету?

-          Реакція людей була різною та неоднозначною. Дехто зразу ж погоджувався, залучав до опитування членів сім’ї та знайомих. Є такі, що ставляться обережно до висловлення власної думки навіть за умови анонімності. Складається враження, що люди бояться не тільки висловлювати, а й мати чітку власну позицію. Це мене насторожує, бо такою спільнотою людей просто маніпулювати. Також є багато зневірених в тому, що висловлювання власної думки щось змінить на краще. Я хочу запевнити, що думка кожного буде почута, а я прикладу всіх зусиль для того, аби ми могли спільно впливати на політичну ситуацію.

-          Що особливого є в роботі «Спільної дії», що відрізняє її від соцопитувань та передвиборчих екзит-полів незалежних агентств?

-          Найбільшою цінністю є те, що через розгалужену мережу ми отримуємо реальні дані, а не те, що намагаються «насаджувати» згори, через різні медіа, Інтернет тощо. Робота в мережі складається з кількох етапів. Після проведення опитування громадських експертів соціологи, з якими ми працюємо, обробляють та аналізують анкети - і результати опитування передаються громадським експертам для оцінювання.

Перше анкетування, яке вже проведене, мало на меті оцінити ставлення громади до перебігу цьогорічної виборчої кампанії, а також виокремити найбільш хвилюючи проблеми та процеси соціально-політичного характеру для українців на сьогодні. Оброблені дані інтерв’юери представлять громадським експертам із наступною анкетою, і робота триватиме далі. Тема чергового опитування – моніторинг порушень виборчого законодавства на окрузі.

Вивчивши думки соціологів та аналітиків, дійшов висновку, що через пряму взаємодію з населенням можна дати людям можливість впливати на життя суспільства.

- Отже, робота розпочата. Чекатимемо на результати.

- Не маю жодного сумніву, що вони не забаряться. Важливо, аби люди зрозуміли та повірили, що саме вони можуть впливати на процеси в суспільстві, змінювати майбутнє країни на краще, особливо для наших дітей.

Спілкувалася Галина КЛЕНОВА 

  19 Вересня 2012 +Коментар | подобається