Останні події

Олег Ваврик: «Вибори завершаться, спільна дія - ні!»

 

У виборчій кампанії-2012 залишилося зробити вирішальний ривок до фінішу. До важливого етапу підійшла і робота громадської експертної мережі «Спільна дія», яку ініціював кандидат у народні депутати від партії «УДАР», місцевий підприємець і меценат Олег Ваврик. Завдяки «Спільній дії» населення краю регулярно отримувало об’єктивне висвітлення таких важливих тем, як чесніть і прозорість виборів на 167-му виборчому окрузі, готовність населення протистояти різним методам фальшування виборів та підкупу виборців тощо. Але ж вибори – уже «на носі», тому я вирішила з’ясувати подальшу долю «Спільної дії» після 28 жовтня 2012 року в Олега Ваврика.

Пане Олеже, що буде із громадською мережею після виборів?

«Спільна дія» – не передвиборчий, а суспільно-політичний проект. Ми успішно працювали під час виборчої кампанії, отримавши важливу інформацію про ставлення громади до перебігу виборів-2012. А зараз закладаємо фундамент нашої роботи після виборів, щоб зосередитися на більш хвилюючій темі – місцевих проблемах та шляхах їх вирішення. У ці дні у виборчому окрузі №167 громадські експерти здійснюють велике опитування, мета якого зібрати інформацію з цієї теми. До речі, в анкеті враховано такі наболілі проблеми, як екологія, соціальний захист, зайнятість населення, недоліки в діяльності місцевого самоврядування та інші.

Ці «мінуси» є у всіх містах і селах. Нашим першочерговим завданням на цьому етапі є конкретизації їх для кожного населеного пункту та визначення серед них найпріоритетніших.

Якби анкету запропонували заповнити Вам особисто, якими були б ваші відповіді?

Насамперед, я наголосив би на проблемі забруднення довкілля та дотримання екологічних нормативів. Декого може здивувати мій вибір, але тут варто дивитися в майбутнє: той, хто не дбає про чисте довкілля, а, отже, і про здоров’я власних нащадків, – не має шансу на добру перспективу.

Екологічних проблем у нашому краї вистачає: побудова нових та ремонт наявних очисних споруд; зношеність мереж водопостачання та водовідведення; відсутність системного підходу до вирішення проблеми утилізації твердих побутових відходів та багато інших.

Я вважаю, що потрібно пріоритет охорони довкілля та припинення неконтрольованої експлуатації природних ресурсів краю поставити на переше місце у діяльності органів місцевого самоврядування і найвищого законодавчого органу країни. Це, на моє переконання, відповідає істинним інтересам наших земляків. Тому одним із моїх завдань у Верховній Раді буде лобіювання виділення цільового фінансування із держбюджету на природоохоронні потреби нашого краю.

На друге місце я поставив би проблему зайнятості населення та створення розумної альтернативи вимушеній трудовій міграції наших людей за кордон.

У нас – роботящі люди. Це потрібно використовувати на благо трударів, їхніх родин і суспільства загалом. Працевлаштовуючи наших краян, збудуємо міцну інфраструктуру, а, отже, своїми руками покращимо добробут на наших теренах. Дуже важливо, аби люди мали гідну роботу там, де проживають, а не докладали праці у ріст чужих статків за кордоном.

Далі я б акцентував на проблемах благоустрою населених пунктів. В маленьких селах і в районних центрах люди мають жити комфортно. Хороші дороги, прибрані вулиці, впорядковані зелені зони, парки, дитячі майданчики, вечірнє освітлення  мають стати нормою нашого життя.

Місцева влада у міру можливостей робить певні зусилля у цьому напрямку, проте для серйозних зрушень потрібні немалі кошти, яких просто немає в місцевих бюджетах. Я чудово розумію складність цих питань, але вирішувати їх необхідно.

Вам, як депутату Чортківської міської ради, добре знайома ця проблема. Які ще проблеми місцевого самоврядування є актуальними?

Починати говорити про ці проблеми – як тягти нитку із великого клубка: за однією проблемою в’яжеться інша, її неможливо вирішити, не довівши до пуття третю, і так далі. Проте чи не найважливішим є питання формування місцевих бюджетів. Для вирішення більшості проблем потрібні кошти, і здебільшого – немалі. А звідки їх узяти на місцевому рівні, коли більшість податків надходять до Києва? Вважаю необхідним вирішити у Верховній Раді питання щодо перерозподілу сплачених податків.

У своїй передвиборній програмі пропоную 100% податку на доходи фізичних осіб, на землю та на нерухомість залишати на місцях. Розподіл інших податків буде забезпечувати фінансування всіх потреб громади. Вважаю за потрібне звільнити від податків новостворені підприємства на 3-5 років. Враховуючи інші цільові дотації із держбюджету, буде змога формувати гідний місцевий бюджет, який забезпечить потреби міст і районів. Це буде стимулом і для інвесторів, яких зараз нелегко впевнити у перспективності місцевих проектів.

Продовжуючи тему місцевого самоврядування, хочу звернути увагу на проблему непрозорості дій місцевої влади, внаслідок чого мають місце і корупція, як масове явище, і некомпетентність чиновників. Хто з нас не стикався із бюрократичними абсурдами, чиновниками «не на своєму місці», неможливістю вирішити елементарну проблему?!

Хочу також назвати і таку проблему, як пасивність громади: щодалі, то більш байдужими стають люди до свого ж життя та майбутнього! У теперішніх суспільно-політичних обставинах байдуже спостерігати, мовчати і бездіяти – дуже недалекоглядна позиція. Тому потрібні активні громадські організації на місцях, щоб завдяки їхній роботі люди бачили, що зміни на краще можливі.

На завершення нашої розмови я хочу знову повернутися до теми виборів. Які слова Ви хотіли б адресувати виборцям різних політичних поглядів?

У ході виборчої кампанії і партії, і кандидати активно конкурували, намагалися привернути до себе якомога більше уваги, мірялися «рейтингами», сперечалися, хто із них більше заслуговує на народну довіру. І це - нормальна практика для демократичних виборів.

Проте, наступає час, коли необхідно зважити всі реальні обставини. Чисельні опитування, які проводилися в Тернопільській області, засвідчують впевнену спільну перевагу опозиційних партій – ВО «Свобода», ВО «Батьківщина\\\" та \\\"УДАР Віталія Кличка\\\". І в цілому по Україні ми також будемо мати більшість.

Проте перемога по багатомандатному виборчому округу (тобто за партійними списками) може і не стати нашою перемогою в цілому, якщо «регіонали» масово проведуть до Верховної Ради депутатів-мажоритарників, замаскованих зараз під кандидатів-самовисуванців. Тому закликаю, по-перше, всіх прийти 28 жовтня на виборчі дільниці і проголосувати. По-друге, зважаючи на вищевказані обставини, звертаюся до всіх виборців підтримати з числа кандидатів-мажоритарників тільки тих, котрі висунуті опозиційними партіями - ВО «Свобода», ВО «Батьківщина\\\", \\\"УДАР Віталія Кличка\\\".

Тільки таким чином ви гарантуєте, що регіонали в купі з комуністами не зможуть вкрасти в нас перемогу!

Розмовляла Галина КЛЕНОВА.

 

  23 Жовтня 2012 +Коментар | подобається