Останні події

Прес-клуб: Новий закон про вибори

Днями у тернопільському «Прес-клубі реформ» відбувся «круглий стіл» присвячений обговоренню нового Закону України «Про вибори народних депутатів», який був прийнятий 17 листопада Верховною Радою України. Представники політичних партій та громадських організацій оцінили наскільки прозорим та демократичним є новий закон.

Представник Тернопільської обласної організації Комітету виборців України Павло Левків, оцінив прийнятий закон, як «крок назад». За його словами, в першу чергу це стосується повернення до змішаної системи. Антидемократичним, на його думку, є підняття прохідного бар’єру. Представник громадської організації, назвав прийняття закону – «політичним рішенням». В той же час, на думку експерта, закон є «свіжим» і в нього будуть вноситись зміни.

За словами народного депутата України Ярослава Джоджика («Українська Народна партія»), прийняття Закону «Про вибори народних депутатів» стало наслідком ситуації, що склалась у Верховній Раді України. Особисто депутат голосував за прийняття закону.

В обговоренні взяли участь і представники Тернопільської обласної організації партії «УДАР». За словами голови виконавчого комітету Наталії Михно, лідер партії «УДАР» Віталій Кличко, перебуваючи у Брюсселі, дав негативну оцінку новому закону. В той же час, представник «УДАРу» підкреслила, що зміни, зокрема, підвищення прохідного бар’єру не завадять партії пройти у парламент. «- Ми розглядаємо підвищення прохідного бар’єру до 5% тільки як стимул, щоб посилити роботу», - наголосила Наталія Михно.

За словами керівника фракції Всеукраїнського Об'єднання «Свобода» в обласній раді Олега Сиротюка, прийняття нового закону, свідчить по-перше, про відсутність опозиції в парламенті. По-друге, про порушення законодавства, при прийнятті закону. Адже рішенням Конституційного суду одночасне висування в списках, і в мажоритарних округах є незаконним.

За словами голови обласної організації партії «Громадянська позиція» Петра Ландяка, закон є компромісом між владою і опозицією.

За словами першого заступника Тернопільської обласної організації ВО «Батьківщина», Володимира Бойка, закон можна оцінювати позитивно, адже при його прийнятті вдалось добитись ряду поправок.

Обговорили присутні і об’єднання політичних сил для участі у виборах. За словами народного депутата України Ярослава Джоджика, сьогодні Українська Народна Партія веде переговори про об’єднання з «Конгресом Українських націоналістів», народним союзом «Наша Україна» і Українською республіканською партією «Собор».

Представники партій прийшли до висновку, що варіантом, який би забезпечив прозорість та демократичність, стала би пропорційна система виборів за відкритими списками.

В той же час, представники опозиційних партій, які не представлені у Верховній Раді, висловили здивування щодо ролі парламентської опозиції в прийнятті закону. Та підтримали думку експертів, що цей закон є непрозорим та антидемократичним.

Денис Захарчук

  22 Листопада 2011 +Коментар | подобається