Останні події

Україна „сіла на шпагат”

 

  У підручниках із географії нам пишуть про зручне геополітичне положення  України. Дійсно, хіба погано знаходитись у „серці Європи”, мати великий ресурс корисних копалин та родючі чорноземи?  Тим не менше, про зручність положення держави ще можна посперечатись. Знаходячись на „перетині світів”, Україна так і не може визначитись, до якого із них їй належати.

Допоки можновладці займаються „перетягуванням канату”, народ уже зробив свій вибір. Більшість українців упевнено обирають Євросоюз на противагу Митному.

-   За даними  Фонду «Демократичні ініціативи» найбільш активно курс на Європу підтримує молодь, а саме 52% опитаних віком до 30 років, - зазначає в.о. голови Молодіжного крила ТОО ПП "УДАР Віталія Кличка" Андрій Копачівський. -  Сучасним молодим людям ближчі цінності, закладені у європейському товаристві, ніж ті, що пропонує Росія.  І не дивно, адже люди прагнуть змін, високих стандартів життя та впевненості у завтрашньому дні, а тандем із Росією –пережиток минулого, - говорить пан Андрій.

З кожним роком кількість бажаючих стати громадянами європейської держави стає все більше. До Росії ж в основному тягнеться старше покоління, виховане у радянському дусі. Експерти вважають, що у 2013 році тиск на Україну збільшиться, адже допоки наша країна не визначиться із напрямком політичної діяльності, стоятиме на місці.

- Шпагат між Росією та Європою –не надто зручна позиція для України. Рано чи пізно таки доведеться зробити вибір між вектором зовнішньої політики. Головне, аби не занадто пізно, - резюмує Андрій Копачівський.

 

Ольга Вербило 

 

 

  15 Січня 2013 +Коментар | подобається