Останні події

«УДАРівці» вкотре довели: з владою вони не співпрацюватимуть!

 

Пригадуєте, як у передвиборчій гонці тільки лінивий не запевняв, що «УДАРівці» першими стануть «тушками» й зрадять партнерів по опозиції? Не сталося! «УДАР Віталія Кличка» дотримав слова і не підвів тих, хто висловив йому довіру. «УДАР» чи не єдина фракція у парламенті, в якій  нема внутрішньо партійних розбіжностей, сварок та підкилимних загравань з партією влади. Єдина команда, котра чітко знає чому прийшла до Верховної ради, грає відкрито, за правилами й цього ж вимагає від інших політичних сил.Однак «Партія регіонів» і комуністи знову діють так, як і в попередньому парламенті. По-іншому, схоже, не вміють. Усіма силами вони методом «гри на піаніно» набирають і продовжуватимуть набирати потрібну кількість голосів для ухвалення необхідних їм рішень.  Доказом того стала перша сесія Верховної ради України сьомого скликання. Багатою вона була на різноманітні курйози, порушення як Конституції, так і регламенту та депутатської етики.  

 В останні дні роботи сесії найбільше обурилабезвідповідальна і провокаційна позиція партії влади напередодні приїзду місії МВФ, — констатував народний депутат України від Політичної партії «УДАР», наш земляк Ігор Побер. —  Державу чекають дуже важкі переговори, а в парламенті тим часом незаконно «обирають» голову Нацбанку. Це може послабити позиції України на перемовинах інегативно повпливати на їхній  результат.

 Під «незаконно «обирають» ви маєте на увазі«кнопкодавство»к фракція «УДАРу» боретиметься з ним?

— Найперше, «УДАР» оскаржить ухвалені за допомогою голосування чужими картками рішення Верховної ради. Наші депутати вже звернулися до Конституційного суду України для визнання неособистого голосування неконституційним. Опісля «УДАР» ініціює розгляд легітимності голосувань у парламенті профільними комітетами, і вже з наступної сесії контролюватиме письмову реєстрацію депутатів перед кожним засіданням. Серед іншого нагадаю, що зі схожою проблемою стикнулися депутати Київради, і тільки після приїзду депутатів ВР, представників УДАРу, ми змогли завадили нелегітимним голосуванням та «дерибану» київської землі.

— Якщо не помиляюся, саме ваша політична сила вимагає введення в дію сенсорної кнопки — системи «Рада -3»?

— Відповідну постанову депутати від фракції «УДАР» зареєстрували ще на першому засіданні Верховної ради нового скликання. До введення в дію системи особистого голосування Верховна Рада не повинна працювати у сесійному режимі. Якщо цього не буде зроблено, опозиція спільно повинна висловити політичну недовіру спікеру. Він порушує Конституцію і регламент, не чує вимог опозиції  і виконує вказівки Адміністрації Президента. Це не цивілізовані підходи до парламентаризму.

— Цілком згідний. Може, тоді парламент ухвалюватиме важливі для простих українців закони й рішення. До слова, а що із задекларованого у передвиборній програмі, «УДАРівці» вже встигли виконати?

— На нині підпис представників нашої фракції стоїть під 118 проектами законів і постанов Верховної Ради. Це і наші власні ініціативи, і результати роботи наших депутатів у комітетах парламенту. Крім того, вже зареєстровано пакет законопроектів, якими встановлюється загальні підстави нарахування пенсій для президента, депутатів і вищих чиновників. Ми також пропонуємо скасувати численні депутатські пільги: від надання квартири — до пожиттєвого утримування, знизити податкове навантаження на українських підприємців. Зокрема, зменшити вдвічі єдиний соціальний внесок і спростити процедури його сплати. Це допоможе вивести з тіні насамперед малий і середній бізнес.

— Які шанси, що ваші ініціативи будуть підтримані більшістю?

— З розмов із позафракційними депутатами та партнерами по опозиції, розуміємо, що більшість з наших ініціатив мають шанс бути ухваленими, адже вкрай необхідні простим українцям та  змінять економічну ситуацію в країні. На жаль, не всі вони до душі провладній більшості. А вона, як відомо, голосує так,як махне Чечетов. Для того, щоб Україна врешті зрушила з мертвої точки і в ній почали відбуватися зміни, потрібно в парламенті здолати «піанізм». Думаю, ми з цим впораємося.

— Чи маєте підтримку інших опозиційних сил?

— Фракція «УДАР»  координує свої дії з іншими опозиційними силами та виконує всі взяті перед ними зобов’язання.

— Ігоре Миколайовичу, розподіл народних обранців по комітетах ВР. До якого увійшли ви?

 Фракція «УДАРу» у Верховній раді делегувала мене у Комітет з питань національної безпеки і оборони.

 Що ж, наснаги ва на нелегкій ниві та спасибі за відверту розмову.

Прес-служба ТОО ПП "УДАР"

 

  15 Січня 2013 +Коментар | подобається