Останні події

Мандрівний протест

 

Він хоче подолати шлях у більш, ніж тисячу кілометрів…пішки. Голова запорізької організації «Просвіта»  Олег Ткаченко, зовсім не бажає миритися зі свавіллям, що чинить влада в Україні, та свій громадський протест чоловік виявив у зовсім нетрадиційний спосіб - пішою мандрівкою. Шлях від Запоріжжя до кінцевої станції – вершини Говерли -  проліг  і через Тернопіль,  тож, будучи тут 10 квітня, пан Олег  вирішив поділитися враженнями від подорожі із тернополянами.

-         В рамках 145-ї річниці «Просвіти» започаткована акція пішої мандрівки, яку я й ініціював, -поділився пан Олег. – «Січовий Шлях Просвіти» - так вона називається, має два етапи. Перший  тривав з 9 листопада до 8 грудня – маршрут якого пролягав від  Запоріжжя до Києва. Наступний  розпочався 25 березня. Цього дня я покинув столицю і після п’ятнадцяти  днів дороги, потрапив  до вас.

Та розслаблятись Олегові Ткаченку ще рано, адже до Говерли чоловік має дістатися не пізніше, ніж 21 квітня. Саме в цей день на горі пролунає  «Молитва за Україну» як заключний етап акції.   

-         Поштовхом до мандрівки стало прийняття ганебного «мовного» закону, - продовжив  Олег Ткаченко. - Першою реакцією на нього був пікет біля Запорізької облдержадміністрації. Я прикував себе ланцюгами до металевого пандусу, та не пройшло і сорока хвилин, коли тут як тут з’явилася міліція. Розірвавши ланцюги(ключа у мене не було), міліціянти потягнули мене до «бобика», а в ньому -до зали суду. Втім там я обійшовся лише попередженням.

За словами пана Олега, після усієї «катавасії» він твердо вирішив, що будитиме свідомість в українців саме під час пішої мандрівки містами України.  А побоювання чоловіка стосовно байдужості наших людей  таки не справдились. За весь час подорожі йому жодного разу не довелось користуватись наметом - люди радо приймали у своїх оселях. Тож Олег Ткаченко планує здійснити третій похід. З 5 до 25 вересня він мандруватиме Донбасом.

-         Якщо за час подорожі мені вдалось пробудити національну свідомість хоча б у однієї людини – справу зроблено, шлях пройдений не марно! – резюмував мандрівник.

Щасливої Вам дороги, пане Олеже!

Ольга Вербило, прес-секретар ТОО ПП «УДАР Віталія Кличка»

 

  13 Квітеня 2013 +Коментар | подобається