Останні події

«Регіонали» знову «тицяють» по кнопках

  Пленарний тиждень  завершився, але як же без ексцесів? Вочевидь, «регіонали»  згадали, що давненько  не «грали на піаніно» і вирішили розім’яти пальці 17 квітня під час чергового засідання, де «Регіони» знову були піймані на «кнопкодавстві». А наступного дня солідарно із ними  чужими картками голосували ще й комуністи. Не зважаючи на фотопідтвердження порушень  та вимоги опозиції переголосувати законопроекти, прийняті незаконним чином, спікер Володимир Рибак оголосив пленарне засідання закритим. 

 Не минуло й двох місяців після внесення змін до регламенту, що стосуються персонального голосування народних депутатів, як «регіонали» з комуністами взялися знову порушувати закон, поновивши практику голосування «за себе та за свого друга», - заявив народний депутат України Ігор Побер. - Тож ми вимагаємо  від голови ВРУ Володимира Рибака не покривати злочинні дії депутатів із псевдобільшості, припинити ігнорувати опозиційні сили та, врешті-решт, дотримуватися Регламенту. Також потрібне переголосування усіх  законів, ухвалених за допомогою «кнопкодавства». Необхідно повернутися до створення системи голосування, яка унеможливила б голосування замість інших – як того вимагає Регламент і як це було обіцяно спікером Рибаком.

За словами пана Ігоря у випадку, якщо депутати голосуватимуть не особисто, варіантом виходу із ситуації може бути голосування шляхом підняття рук до того часу, поки не буде запущена нова система Рада із сенсорною кнопкою або ж запровадження кримінальної відповідальності та позбавлення мандата за «кнопкодавство». 

Варто нагадати, що 1 березня 2013 року Віктор Янукович підписав Закон №29-VIІ «Про внесення зміни до статті 47 Регламенту ВРУ». Згідно зі змінами, у разі виявлення на пленарному засіданні народним депутатом факту порушення вимог щодо особистого голосування шляхом голосування за іншого нардепа розгляд питання порядку денного на його вимогу зупиняється. 

Якби «регіонали»  ігнорували лише ініціативи, подані опозиціонерами – це було би не дивно, але коли вони відверто не зважають на закони, які прийняв не просто Гарант, а ще й колега-однопартієць – можна сміливо робити висновки про те, чому у нашій державі останніх 3 роки панує безлад. 

Ольга Вербило, прес-секретар ТОО ПП «УДАР Віталія Кличка»  

  21 Квітеня 2013 +Коментар | подобається