Останні події

Зниження ціни на газ для України -реальність

 «Газовий дует» зі «старшим братом» нашій владі, здається, до вподоби, адже   нещодавно прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив, що газовий контракт із Росією не можна розірвати у  судовому порядку : "… на думку експертів і юристів, внаслідок зради попереднім керівництвом держави національних інтересів, контракт складений настільки вигідно для Росії і настільки не вигідно для України, що розірвати його іншим методом, ніж переговорним, не вбачається можливим". Дивно,  адже кільком країнам уже вдалос ь добитись зниження ціни на газ саме через зал суду.

-          Ми розуміємо, що геологу Азарову важко зрозуміти тонкощі міжнародного корпоративного права, - поділився заступник голови Виконавчого комітету ТОО ПП «УДАР Віталія Кличка» Ігор Яворський.  - Однак, приклад європейських держав доводить – врегулювання комерційних  суперечок в судовому порядку є досить поширеною практикою. Більш того, позов у Стокгольмський арбітраж є найбільш успішним способом змінити  цінову формулу в контрактах на постачання газу.

Що ж, факти говорять самі за себе.  20 лютого 2012 року польська газова компанія PGNiG, після менш ніж року безуспішних переговорів, подала на "Газпром" до суду, і вже на початку листопада сторони підписали додаткову угоду про зниження ціни в обмін на відкликання позову. У жовтні минулого року позов проти "Газпрому" також подала Литва, яка домагається відшкодування майже 1,5 мільярдів євро збитків через надвисокі ціни. Того ж місяця Міжнародний арбітражний суд Федеральної палати економіки  Відня прийняв рішення на користь чеської RWE Transgas у спорі з "Газпромом" щодо контрактних зобов’язань "бери або плати". Тим самим, позивач  отримав право знизити обсяги закупівлі газу без загрози штрафних санкцій з  боку "Газпрому".  Ще раніше поступок змогли домогтися німецька E.On Ruhrgas та італійська Edison.

Для нас, вочевидь, діють інші правила - неписані.

Ольга Вербило, прес-секретар ТОО ПП «УДАР Віталія Кличка»

  3 Червня 2013 +Коментар | подобається