Останні події

Влада скорочує держзамовлення у виші

Не пощастило цьогоріч абітурієнтам, адже вступити до вишу відтепер буде ще складніше.Уряд регіоналів всупереч партійним зобов’язанням під час останніх виборів  скоротив держзамовлення у вишах нижче законодавчого визначеного мінімуму. Натомість Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Українська асоціація студентського самоврядування» засудила постанову Кабміну (№362) про затвердження держзамовлення на фахівців, як таку, що не відповідає вимогам Закону «Про вищу освіту». Не дивно, адже в результаті було скорочено держазамовлення на більш як 40 тисяч місць.

- Діючий Закон гарантує обсяги держзамовлення не менше ніж 180 осіб на десять тисяч

населення у вишах ІІІ-ІV рівнів акредитації, а виділений обсяг фінансування може забезпечити  навчання ледь більше 170 осіб на десять тисяч населення, - зауважив координатор Тернопільського молодіжного крила УДАРу Андрій Копачівський. -  Ще рік тому у своїй передвиборчій програмі Партія регіонів на словах зобов’язувалася довести частку держзамовлення у ВНЗ до 75%.  Цей результат, схоже, може бути забезпечений хіба масовим скороченням кількості місць у вишах. Адже на ділі уряд ПР швидко скорочує держзамовлення.

    Згідно з постановою уряду №362, держзамовлення для студентів вищих навчальних

закладів  знижено навіть нижче мінімально визначеного в діючому законі «Про вищу

освіту». Водночас реальна доступність вищої освіти для пересічних громадян стає ще меншою через експерименти Дмитра Табачника та процвітання корупції у прийомі до престижних ВНЗ.

 

Ольга Вербило, прес-служба УДАРу

  10 Червня 2013 +Коментар | подобається