Останні події

Ігор Побер: «УДАР» буде партією влади в Україні!»

Нардеп Ігор Побер знає, як Тернопільській обласній раді вийти зі штопора

Головний «ударівець» Тернопільщини Ігор Побер уже півроку відпрацював у Верховній Раді. Там він завжди на передовій: коли потрібно блокувати трибуну чи цілодобово чергувати – один з перших. Про політичні розклади у парламенті та на його рідній Тернопільщині читачам «Номер один» розповів нардеп.«УДАР» прагне мати представництво в облраді

– Нещодавно відбулося об’єднання трьох партій в одну – ВО «Батьківщина». Як в «УДАРі» ставляться до такого роду об'єднання і чи були відповідні пропозиції «УДАРу» влитися в нього?

– Пропозиції до «УДАРу» не надходили і цього не могло бути, бо ми є самодостатньою політсилою. У нас є своя партія і свій лідер. На парламентські вибори 2012-го «УДАР» йшов окремо, не об'єднуючись ні з ким, при цьому ми декларували і виконали свої обіцянки, що об'єднаємося з опозиційними фракціями у Верховній Раді.

– Опозиція, яка називає себе об'єднаною, висунула Юлію Тимошенко як єдиного кандидата від опозиційних сил на посаду Президента України на наступних виборах. Роблячи такі гучні заяви, чи були відповідні консультації з «УДАРом»? Адже лідер вашої партії Віталій Кличко теж має намір балотуватися на посаду глави держави?

– На сьогоднішній день не було заяв з цього приводу нашого лідера. Не було також відповідного рішення з'їзду партії «УДАР» щодо того, чи висуватиме Віталій Кличко свою кандидатуру на президентські вибори. До того ж нині Юлія Тимошенко перебуває під вартою і не відомо, чи вона буде звільнена до 2015 року. Також не відомо, чи буде Юлія Володимирівна мати судимість. Тому висновки щодо кандидатів у президенти варто робити дещо пізніше, і аж ніяк не за два роки до виборів. А щодо консультацій по даному питанню, то не виключаю, що такі були на рівні керівництва партії «УДАР», але про них мені не відомо.

– Пане Ігорю, якою є Ваша позиція щодо Тернопільської обласної ради? Чи законним є рішення Конституційного суду про її обрання аж у 2015 році, коли термін повноважень ради, згідно з Конституцією, добігає вже у березні 2014-го?

– Я не можу коментувати рішення Конституційного суду. Якщо він так прийняв, то, дійсно, чергові вибори мають бути проведені в 2015 році. Але ніхто не забороняв призначити зараз позачергові вибори Тернопільської обласної ради. Облрада вже понад півроку не працює, відповідно є всі підстави приймати ВР рішення про вибори на Тернопільщині. «УДАР» за те, щоб в області були перевибори, так само, до речі, як і ВО «Батьківщина». Про це ми спілкувалися з Василем Деревляним, котрий зареєстрував відповідний законопроект. Якщо це питання буде в порядку денному, то члени фракції «УДАР» його підтримають. Вони для нас є цікавими ще й тому, що в цьому органі місцевого самоврядування наша політсила не має представництва. Але справа в тому, що не все залежить від позиції одного Побера чи моїх однодумців. Ми – правова партія й особливих рухів у даному питанні робити не будемо. Разом з тим можна знайти компроміс, ввести нових депутатів замість вибулих, зібратися і конструктивно працювати. З іншого боку, ніхто не заважає «Свободі» прийти на сесію і проголосувати за бюджет.

«УДАР» не ставить завдання збільшувати членів партії

– Зважаючи, що не за горами місцеві вибори, пане Ігорю, розкажіть, наскільки активно розбудовується партія «УДАР» на Тернопільщині?

– За останній час кілька районних керівників було поміняно, тим самим було зроблено певні висновки про результати їх роботи на парламентських виборах. А що стосується розбудови, то в «УДАРі» в цьому плані повний порядок. Осередки з офісами є в кожному райцентрі, практично в кожному районі працюють мої, як народного депутата, громадські приймальні. Люди до нас йдуть, приємно, що серед них багато молоді. Скажу більше, якби у найближчий час відбувалися вибори до місцевих рад, то я певен, результат у нас був би набагато кращим, ніж у 2012 році (15% довіри виборців). Водночас можу ствердно говорити, що коли будуть вибори до обласної ради, кандидатів-мажоритарників будемо узгоджувати з колегами зі «Свободи» і «Батьківщини» по всій області.

Дізнатися про нашу організацію та про її життя усі бажаючі також мають змогу з інформаційної газети «Тернопільський УДАР», яка стала виходити з кінця травня. Ексклюзивні інтерв’ю, цікаві коментарі та багато іншого ви знайдете у нашій газеті. Розповсюджуватиметься вона безкоштовно в агітаційних наметах, а також активістами «УДАРу».

– Як активно Ви впливаєте на процес партійного будівництва, адже левову частку часу доводиться працювати у Верховній Раді?

– У парламенті один тиждень – сесійний, другий – робота в комітетах або на окрузі. Зазвичай я тиждень перебуваю в Києві, а тиждень – у Тернополі. Тому тримаю руку на пульсі, постійно проводжу наради, співбесіди, прийоми громадян. Отож партійну роботу на місці контролюю у повному обсязі. Наша місцева організація має активний виконавчий комітет, який у повній мірі справляється з покладеними на нього обов’язками.

– А як щодо членства, воно в «УДАРі» збільшується?

– «УДАР» не ставить завдання максимально збільшити кількість членів партії. Задля статистики нікого не приймаємо в партію. Навпаки, намагаємось відсіювати випадкових людей, а набираємо тих, на яких можна покластися, які б працювали, а не були заробітчанами. Наше завдання – знаходити ідейних членів партії, котрі, отримавши клич, оперативно могли б зібратися і волонтерами поїхати на мітинг чи акцію.

– Серед Ваших заступників з'явилося нове обличчя – Юрій Смакоуз. За яку ділянку роботи він відповідатиме і чи варто очікувати нових кадрів у тернопільських «ударівців»?

– Юрій Смакуоз завжди був з нашою організацією, він від нас нікуди не відходив, просто не виявляв своєї публічності. На початках тернопільський «УДАР» знаходився в його офісі, він допомагав нам з ремонтами тощо. Нині Юрій Смакоуз відповідатиме за економічний напрямок роботи ТОО «УДАР». Щодо нових облич, то такі, звичайно, будуть. Ми серйозна партія, яка ставить перед собою високі завдання, і в майбутньому «УДАР» буде партією влади в Україні! А щодо ближчих планів, то ми ставитимемо високі завдання на позачергових виборах до обласної ради, якщо такі будуть, ну і, звичайно, на чергових виборах до Тернопільської міської ради та на посаду міського голову.

Питання по Чорткову – принципове!

– Ви згадали про вибори мера Тернополя. Чи визначився тернопільський «УДАР» з потенційними кандидатурами на цю посаду і чи серед них є Віталій Максимов як найбільш відомий тернопільський «ударівець?

– Такі кандидати є у нас, до їх числа входить, зокрема, і згаданий вами Віталій Максимов. Переконаний, що наш кандидат буде одним з головних претендентів на крісло міського голови Тернополя. Наразі я не готовий оприлюднювати їх прізвища, поки ці особи не скажуть свого останнього слова. До мерських виборів залишилося понад 2 роки – часу достатньо, щоб подумати і вибрати найдостойнішого.

– До слова, яке місце у місцевій організації займає недавній кандидат у парламентарі від Тернополя Віталій Максимов?

– Віталій Максимов, незважаючи на те, що працює у Хмельницькому, на сьогодні є членом партії та активістом нашої команди. Думаю, якщо б цьогоріч відбувалися вибори до обласної ради, то він у них, однозначно, брав би активну участь як представник «УДАРу».

– А загалом, чи всі з кандидатів-«ударівців», які балотувалися до Верховної Ради 2012 року, продовжують співпрацю з «УДАРОМ»?

– Микола Люшняк з’явився в нашій команді незадовго до виборів, але показав на виборах чудовий результат – найкращий серед усіх мажоритарників. Що цікаво, Люшняк тоді обійшов партію на 4%. Тобто якщо на своєму окрузі, «УДАР» набрав 16% довіри виборців, то особисто він – 20%. Отож не партія його підтягувала, а він партію. На сьогодні він залишається одним з найактивніших наших партійців з числа мажоритарників. Віталій Ломакович на даний момент є в нашій партії, натомість, як мені відомо, в нього немає амбіцій балотуватися на місцевих виборах. Разом з тим хочу відзначити, що благодійний Фонд, який він очолює, продовжує працювати, зокрема, нещодавно у Лановецькому і Підволочиському районах було передано ліжка та інвалідні коляски потребуючим. Володимир Петровський – член партії, входить у керівництво Бережанської районної організації. Коли будуть місцеві вибори, він особисто прийматиме рішення, чи йти з «УДАРом» в обласну раду, чи сконцентрувати свою увагу на рідній Бережанщині, щоб у перспективі стати головою райради. Чортківець Олег Ваврик ще не визначився зі своїм майбутнім, хоча й залишається членом нашої партії. Зазначу, що Валентин Наливайченко любить повторювати, що в його серці залишилася частинка Тернопілля, адже виборчу кампанію починав на наших теренах. Більше того, коли почнуться канікули у Верховній Раді, пан Валентин пообіцяв приїхати і провести спільний прийом громадян як у Тернополі, так і на окрузі, на якому він мав намір балотуватися.

– 19 червня Верховна Рада розглядала постанову про надання Чорткову статусу міста обласного значення. Після обговорень та суперечок через брак голосів постанову все ж не прийняли. За дане рішення проголосувало 155 депутатів, проти – 2, утрималось – 27 і не голосувало 184 депутати…

– Дане питання лобіював особисто депутат-«регіонал» Ярослав Сухий. Він родом з тих країв, у Чорткові поховані його батьки, і коли постанову не було прийнято, в нього з'явилися сльози на очах. Я навіть колегам з інших фракцій говорив: «Побійтеся Бога, Я. Сухого на празник у рідне село на Чортківщині не пустять!». До початку сесійного засідання всі були готові позитивно проголосувати за це питання, але амбіції деяких політиків з числа «регіоналів» і комуністів взяли гору. Провладна більшість вирішила, що надання Чорткову статусу міста обласного значення тягне бюджетні видатки і не є потрібним. Зокрема, про це заявив народний депутат від фракції «Регіони» Михайло Чечетов. Тим не менше, фракція «УДАР» не залишить це питання відкритим, ми обов'язково повернемося до нього. Це вже питання принципу! Очевидно, повторний розгляд питання щодо Чорткова відбудеться вже у вересні.

– І запитання, як кажуть, на закуску. Як так сталося, що Ви опинились у числі народних депутатів, які не мають власних квадратних метрів?

– Свого часу я мав квартиру, натомість подарував доньці від першого шлюбу Ілоні. Нині ж проживаю у трикімнатній квартирі своєї матері Оксани Михайлівни. Тому нічого сенсаційного тут немає, як це хотіли подати деякі ЗМІ.

Віталій Попович ("Номер один")


БІОГРАФІЯ

Ігор Побер народився 17 грудня 1968 року в селі Ковалівка Борщівського району. Освіта: 1985-1990 рр. – навчався в Тернопільському педагогічному університеті на факультеті фізичного виховання. 1987-1989 рр.– служба в армії. 200-2002 рр. – навчання в магістратурі Тернопільської академії народного господарства за спеціальністю «облік та аудит».

Досвід роботи: 2009 рік – начальник управління з питань фізичної культури та спорту Тернопільської ОДА. З 2010 року – голова Тернопільської обласної організації політичної партії «УДАР Віталія Кличка». З 2006 по 2010 рр. – депутат Тернопільської міської ради.

Захоплення та інтереси: багаторазовий чемпіон Європи та світу з бодібілдингу і пауерліфтингу; віце-президент федерації бодібілдингу України.

Особисті якості: наполегливість та воля до перемоги.

Життєве кредо: «Від успіхів у спорті – до перемог у житті!».

Номер Один 

  26 Червня 2013 +Коментар | подобається