Останні події

Росія оголосила Україні торгівельну війну

  Запобігти входженню України до ЄС, здається, керівництво Російської федерації готове будь-яким чином.  Вочевидь, воно вирішило, що торгівельна війна проти України  – найліпший спосіб для цього. 

  Так, 11 липня головний державний санітарний лікар РФ Геннадій Онищенко заявив: «Останнім  часом все більшу тривогу у служби викликає якість кондитерських виробів, що надходять з України. У першу чергу, питання викликає продукція (компанії) "Рошен"».

  -  Україна ніколи не протиставляла членство ЄС відносинам стратегічного партнерства з Росією, - прокоментував народний депутат України Ігор Побер. - В цьому контексті важко логічно пояснити дії Росії з встановлення додаткових торгівельних бар’єрів для українських товарів. Така політика лише провокує конфлікт і обмежує поле для пошуку компромісу з інших питань порядку денного.

 Тим не менше, 10 липня в інозмі  з’явилася інформація, що РФ направила СОТ повідомлення, в якому заявила про те, що автомобільний податок  України вдарить по російському експорту автомобілів на суму 328 мільйонів  доларів  і не залучить 36 мільйонів доларів податків.  Щоб компенсувати збитки Росія залишає за собою право стягувати мито у розмірі 1 євро за 1 кілограм українського шоколаду, 54%  – на імпорт вугілля і 15% – скла. Мито може набрати чинності після узгодження з Митним союзом, до якого входять також Казахстан і Білорусь.

   -  Український народ усвідомлено зробив вибір на користь Європи. Вектори зовнішньої політики  також спрямовані на Європу,адже чотири з п’яти парламентських партій у своїх програмових документах називають європейське майбутнє України метою своєї діяльності.  А тому будь-яка протидія з  боку Росії у цьому контексті буде вважатися втручанням у внутрішні справи  України, - резюмував Ігор Побер.

Ольга Вербило, прес-служба УДАРу

  16 Липня 2013 +Коментар | подобається