Останні події

Інвестиції «втікають» з України

  Вже п'ять років  Україна  залишається однією із найбільш ризикованих для інвестування країн, а за останні два роки рівень довіри інвесторів до української економіки опустився до катастрофічно низького рівня: на основі опитування інвесторів індекс інвестпривабливості України, що розраховує Європейська бізнес-асоціація, опустився за два роки з 3,39 балів до 2,16 з 5 можливих.

 - Повідомлення у ЗМІ про те, що іноземні інвестори масово згортають свій бізнес в Україні, закриваючи підприємства та звільняючи людей, про мене, є передбачуваними, - зауважив  координатор відділу з питань агітації  тернопільського УДАРу Андрій Цибульський. - Це закономірний наслідок недолугої інвестиційної політики нинішньої влади. Адже замість системних кроків інвестори бачать лише декларації та імітацію реформ, а на практиці створення нових бюрократичних та корупційних перешкод. Постійний тиск з боку державних органів, позапланові перевірки, авансові податкові платежі, неповернення ПДВ, нехтування правами бізнесу, вибірковість правосуддя та корумпованість чиновників та суддів теж не сприяють вкладанню інвестицій.

За словами пана Андрія, це підтверджує і всесвітньовідомий рейтинг Doing Business 2013, в якому Україна опустилася ще на 3 пункти за останній рік і опинилася на ганебному 117 місці за показником «захист інвесторів». 48% респондентів, опитаних Європейською бізнес-асоціацією у другому кварталі 2013 року, заявили, що зараз в Україні  інвестиційний клімат є "безумовно несприятливим", хоча 5 років тому таких інвесторів було лише 4%.

- Для того, щоби змінити ситуацію треба подолати корупцію на всіх рівнях, створити рівні умови для ведення бізнесу, гарантувати, що судові рішення будуть справедливими та прозорими, зменшити тиск контролюючих органів, скоротити кількість  перевірок, забезпечити зрозуміле та передбачуване законодавство, - резюмував Андрій Цибульський.

Ольга Вербило, прес-служба УДАРу

  23 Липня 2013 +Коментар | подобається