Останні події

Освітян згадують лише на свята?

 

  Нещодавно голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов на колегії МОН заявив, що додаткова потреба місцевих бюджетів на потреби освіти становить 5,3 мільярда гривень, із них  2,9 мільярда гривень  на заробітну плату.

 Режим Януковича згадує про проблеми освіти та освітян кілька разів на рік — до професійних свят, а також напередодні виборів, - поділилася голова Виконавчого комітету ТОО ПП «УДАР Віталія Кличка» Наталка Михно. - Тимчасом реальні проблеми освітньої галузі та людей, які у ній працюють, залишаються нерозв'язаними. Цьогоріч вчителі ризикують залишитися без листопадових та грудневих заробітних плат, а школи – без опалення. Причина - у непрофесійному розподілі держбюджету на поточний рік.А як інакше, якщо протягнули його за пришвидшеною процедурою розгляду, в останній день повноважень минулої Верховної Ради? 

За словами пані Наталки, подібна ситуація уже була в минулому. Але у зв'язку із виборами до парламенту влада потребувала голосів освітян, тому знайшла додаткові кошти.  Цього ж року коштів потрібно удвічі більше, а виборів не намічається, тож існує реальна загроза, що вчителі та місцева влада залишаться сам на сам із проблемою, породженою безглуздою діяльністю уряду та парламентської більшості. 

Щоправда, ця проблема, вочевидь, не торкнеться Міністра освіти Дмитра Табачника, річна зарплатня якого у 2012 році була у 9 разів вищою, ніж середня заробітна плата працівника освіти(відповідно 30,3 тисячі гривень та 280 тисяч  гривень за рік).  

Ольга Вербило, прес-служба УДАРу

 

  3 Вересня 2013 +Коментар | подобається