Останні події

Митний союз потрібно переформатувати

 

   Замість того, щоби погрожувати Україні та забороняти імпорт українських товарів, Росії треба переформатувати Митний союз, щоби він був привабливим для співпраці з сусідами. Про це заявив народний депутат України Ігор Побер.

 - Інформаційною кампанією проти підписання Україною Угоди про асоціацію з ЄС,влада Росії  фактично, камуфлює провал проекту Митного союзу, - поділився Ігор Побер. -   З 2010-2011 років, коли запрацювали угоди  Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану, до сьогодні ця інтеграційна модель не дала суттєвих результатів.  

За словами "ударівця",  якщо у 2011 році товарообіг між цими двома державами становив 22,33 мільярда доларів, то у 2012 –23,859 мільярда доларів. Варто зауважити, ця динаміка товарообігу між країнами значно менша, ніж тоді, коли Митний союз не функціонував.  При цьому товарообіг між Казахстаном та Китаєм зріс на 12,5%.

 - Насправді Митний союз є інструментом обслуговування інтересів російського виробника, а не економічним простором з режимом вільної конкуренції, як це констатує Росія, - продовжив Ігор Побер. - Єдиний митний тариф сформований виключно в інтересах РФ.  Тож замість того, щоб займатися затягуванням України в Митний союз, Росії варто задуматися над тим, як втримати Білорусь та Казахстан. 

Ольга Вербило, прес-служба УДАРу

 

  25 Вересня 2013 +Коментар | подобається