Останні події

Доступ до інформації хочуть обмежити

   Депутати від Партії регіонів зареєстрували у Верховній Раді законопроект, що обмежує доступ до публічної інформації. В документі йдеться про визнання конфіденційними будь-яких даних про фізичну особу. Також пропонується заборонити громадянам копіювати державні документи. Натомість чиновникам дозволено не відповідати на інформаційний запит, якщо в ньому немає зворотної поштової адреси. Також пропонується ввести оплату за відповідь, якщо вона займає більше, ніж 10 сторінок.

 -  Законопроект №  3301 про внесення змін до Закону України "Про доступ до публічної інформації" (щодо удосконалення окремих процедур)  навряд чи можна назвати проєвропейським, адже він суттєво обмежує доступ до публічної інформації, - констатував голова Тернопільської міської організації політичної партії «УДАР Віталія Кличка» Ігор Яворський . – Депутати, які були ініціаторами цього законопроекту, суперечать самі собі. Сьогодні вони голосують за євроінтеграційні закони, а завтра реєструють такі, які  аж ніяк не відповідають стандартам заходу.

    За словами Ігоря Яворського, на жаль, багато чиновників і зараз не обтяжують себе виконанням діючого закону «Про доступ до публічної інформації».  Частина із них його просто ігнорують. Наприклад, заступник голови Черкаської ОДА за листом СБУ заборонив ознайомлення громадян з генеральними планами міст області . А нещодавно  головного редактора  інтернет-видання «Херсонские вести» не пустили на сесію Херсонської  міської ради.

Ольга Вербило, прес-служба УДАРу

  26 Вересня 2013 +Коментар | подобається