Останні події

Хто відповідатиме за наші дороги?

 

На будівництво доріг уряд затвердив 214 мільярдів гривень, за використання яких ніхто не звітуватиме перед громадськістю.

Україна не дарма в цьому році потрапила на 137 сходинку із 144 у світі за якістю доріг (у рейтингу Світового банку), адже дороги зараз в найгіршому стані за роки незалежності.

Виправдовуючись за неякісні дороги, чиновники завжди посилаються на «відсутність бюджетного фінансування» та «складні кліматичні умови». Але насправді головна проблема українських доріг – це корупція серед чиновників та безвідповідальність нинішньої влади. Адже погані дороги – це стабільне джерело доходів для чиновників-корупціонерів та бізнесу наближеного до влади, який завжди виграє тендери на будівництво доріг. В результаті дороги будуються та ремонтуються фірмами-одноденками, які потім зникають, а дороги вже наступної весни сходять разом із снігом. Понад 90% ремонтних робіт, які виконуються – це усунення ямковості, де найбільші можливості для розкрадання коштів та найменше шансів перевірити якість. Після такого ремонту дорога вже через 3-4 місяці знову в непридатному для користування стані та знову стає перспективним джерелом збагачення для чиновників та фірм, що займаються таким «бізнесом» і паразитують на бюджетних ресурсах.

Саме тому партія «УДАР» вважає, що, перш ніж виділяти нові 214 мільярдів гривень на дороги КМУ в особі прем’єр-міністра, Укравтодор має дати публічний звіт перед громадськістю щодо результатів службового розслідування про доведення до неприйнятного стану автомобільних доріг України. Крім того, ми вимагаємо звіту МВС і ГПУ про кількість кримінальних проваджень, відкритих у зв’язку з службовими злочинами, які привели до неякісного будівництва доріг. «УДАР» також вимагає, щоб вся інформація про державні закупівлі, пов’язані з будівництвом, реконструкцією і ремонтом доріг, у тому числі інформація про витрати «власних коштів» державних підприємств, в обов’язковому порядку оприлюднювалася. До комісій, які будуть приймати роботи з введення в експлуатацію доріг, ремонту доріг мають входити не менше 40% представників профільних громадських об’єднань; робота комісій повинна здійснюватись за присутності представників засобів масової інформації.

Проблема поганих доріг в Україні — це проблема систематичного розкрадання бюджетних коштів. Змінити цю ситуацію можна лише зламавши нинішню корупційну систему. 

Віталій Максимов, член партії «УДАР»

 

  30 Вересня 2013 +Коментар | подобається