Останні події

Ігор Побер: Владі вигідна бідність українців

   Сьогодні у світі відзначають Міжнародний день боротьби з бідністю. Та українцям, на жаль, останніх три роки «святкувати» доводиться ледь не щодень.    

  За офіційними даними, кількість бідних людей в Україні коливається від 15 до 26% в залежності від методики оцінки бідності.  Однак за експертними оцінками, відповідно до європейських стандартів (дохід менше 60% від середнього показника в країні з урахуванням усіх соціальних виплат), кількість бідних людей в Україні сягає 80%.

За даними міжнародного проекту регулярних опитувань громадської думки «Євробарометру» в Ірландії кількість бідних людей становить 16%, Румунії – 23%, Греції – 20%, Німеччині – 15% .

Україна ж увійшла в дев’ятку найменш заможних європейських держав за рівнем купівельної спроможності громадян. Такі дані  показали дослідження міжнародної компанії GFK, яка проаналізувала можливі видатки у 2013 році в 42 європейських країнах. У середньому кожен громадянин з вищеперелічених держав витратить у 2013 році на оплату товарів та послуг 12,8 тисяч євро. Українці ж витратять менше 25% від цієї суми.

Водночас, за оцінками Київського міжнародного інституту соціології, за три останні роки в Україні скоротилася і кількість тих, кого можна вважати середнім класом, тобто, прошарком, представники якого можуть дозволити собі не тільки їжу, але й одяг, житло та відпочинок. Якщо у 2008 році середній клас в Україні складав  близько 10%, то нині – удвічі менше.

 Однак дивуватися тому, що влада не докладає жодних зусиль для подолання бідності не треба, адже саме злидні, до яких вона докотила нашу державу, дозволяють «біло-блакитним» маніпулювати народом. Не дарма говорять, що бідними легше керувати. Отак і наша влада. Народ зубожіє, а вони жирують. 

А ось і докази. За останні 3 роки витрати на МВС, СБУ, прокуратуру збільшилися більш, ніж  на 6 мільярдів гривень,  на утримання Президента України і його оточення щодня витрачається щонайменше  мільйон гривень.  

За оцінками журналу «Кореспондент», сукупні активи 100 найзаможніших українців складають 61% річного ВВП країни, тоді як сотня найбагатших росіян володіє лише третиною російського ВВП. Середня зарплата в Україні еквівалентна 280 доларам. Це означає, що людині із таким доходом треба пропрацювати понад 13 тисяч років, аби потрапити до «золотої» сотні. А для того, аби очолити рейтинг, їй довелося би гарувати 7,6 мільйонів років.

  Якщо влада так вболіває за свій народ, як вона про це кричить,  то чому  не підтримала законопроект «Про внесення змін до деяких законів України (щодо дотримання принципу соціальної справедливості в пенсійному забезпеченні)», ініційований фракцією «УДАР»?!  Наша політична сила переконана, що подолати бідність в Україні можна. Однак для цього потрібні не паперові «заходи», а проведення реальних політичних та економічних реформ.

 

  17 Жовтня 2013 +Коментар | подобається