Останні події

Освітяни залишаться без зарплати?

   На зарплати вчителів не вистачає 2 мільярдів гривень. Про це заявив заступник голови Профспілки працівників освіти і науки України Сергій Романюк під час виступу на парламентських слуханнях "Доступність та якість загальної середньої освіти: стан і шляхи поліпшення".

  За словами пана Романюка, через недостатність видатків на більшості територій не забезпечується виплата педагогічним працівникам винагороди за сумлінну працю та допомоги на оздоровлення. Має місце безпідставне скасування або зменшення вчителям доплат за ряд видів педагогічної роботи, виконання обов’язків тимчасово відсутніх колег, суміщення посад, примусове надання безоплатних відпусток. Такий стан фінансування галузі призвів до невиконання встановлених ст.57 Закону "Про освіту" державних гарантій працівникам освіти. Середній розмір посадових окладів педпрацівників складає лише 44% від законодавчо встановленого рівня. У зв’язку з цим кожен з педагогів недоотримує в середньому понад 3,2 тис грн.

- Українські вчителі заробляють в 3 рази менше, ніж польські і в 10 разів менше, ніж американські колеги, - наголосила голова Виконавчого комітету ТОО ПП «УДАР Віталія Кличка» Наталка Михно. - Партія «УДАР» вважає, що освіта - це галузь, яка вимагає особливої державної уваги. Зарплата вчителів має бути такою, щоб дозволяти їм нормально жити, а не виживати. Тож для того, щоби з’явилися гроші для фінансування освіти та збільшення заробітної плати освітянам, насамперед необхідно подолати корупцію серед провладної більшості.

До слова, за даними Державної служби статистики, сфера освіти знаходиться в п'ятірці найбільш низькооплачуваних галузей в Україні. Так середня зарплата працівника освіти в серпні 2013 року становила 2542 грн, скоротившись порівняно з попереднім місяцем на 440 грн.

 

Ольга Вербило, прес-служба УДАРу

  29 Жовтня 2013 +Коментар | подобається