Останні події

Українці витрачають на найнеобхідніше ледь не всю зарплату

Жителі України витрачають на товари та послуги до 80% від своїх доходів, тоді як у Європі - всього 30-40%. Згідно з дослідженням, за обсягом річних споживчих витрат Київ займає останнє місце серед  57 міст Європи, пише "Комерсант-Україна".

-  Про якісь заощадження говорити й годі, адже отриманих доходів більшості українців не вистачає на найнеобхідніше, - зауважив голова Зборівської районної організації партії «УДАР» Павло Борисюк. - Це відбувається через те, що в Україні  частка витрат на оплату праці в структурі собівартості виробництва мізерна – в середньому від 3 до 10% в залежності від галузі, тоді як в Європі цей показник становить у середньому 60-70%.

За словами пана Павла,  для того, щоб зростала продуктивність праці та відповідно рівень зарплат, країна потребує кардинального оновлення виробничих фондів та впровадження новітніх технологій у виробництво.

- Гальмуючи підписання асоціації з ЄС, нинішня влада позбавляє українську економіку можливості наздогнати європейські країни, а українців – можливості жити за європейськими стандартами та отримувати зарплати і пенсії на європейському рівні, - наголосив Павло Борисюк.

До слова, у середньому на рік житель столиці витрачає на товари і послуги 3,6 тисяч євро. Жителі  Москви і Санкт-Петербурга витрачають 11 тисяч євро і 6,3 тисяч євро відповідно. Експерти  відзначають, що лідерами за купівельною спроможністю населення є жителі таких невеликих міст, як Цюріх (38,6 тисяч євро), Осло (35,3 тисяч євро) і Люксембург (27,2 тисяч євро).

 

Ольга Вербило, прес-служба УДАРу

  19 Листопада 2013 +Коментар | подобається