Останні події

Ігор Побер: Військові чиновники, котрі несвоєчасно забезпечили необхідними засобами військових, повинні бути звільнені

Настав час для прийняття конкретних кадрових рішень щодо військових чиновників, які неналежним чином виконують свої обов’язки та є причиною несвоєчасного забезпечення потреб військовослужбовців необхідними засобами. Такі люди мають бути звільнені з армії із позбавленням звань та права на отримання військової пенсії, а їх долею має займатись прокуратура, - вважає народний депутат України від партії «УДАР Віталія Кличка» Ігор Побер. 

Генпрокуратура внесла в Єдиний реєстр досудових розслідувань свідчення по факту затягування службовими особами Міноборони та Генштабу збройних сил під час здійснення закупівлі засобів індивідуального захисту для військовослужбовців.

 «Неефективне забезпечення сил АТО засобами особистого захисту, медикаментами та іншими необхідними речами щодня стають причиною того, що українська армія щодня втрачає своїх бійців, а ще більше солдатів отримують каліцтва, які можна було б попередити, - наголосив Ігор Побер. - Зокрема, через затягування процедури закупівлі кулезахисних шоломів Міністерством оборони на два з половиною місяці, майже 200 військовослужбовців отримали поранення голови».

  При цьому, за словами ударівця,  всі необхідні умови для оперативного та ефективного забезпечення потреб АТО вже давно передбачені змінами до діючого законодавства.

 «Зокрема, з 9 травня за рахунок введення в дію статті 39 закону «Про здійснення державних закупівель» Міноборони та інші силові відомства отримали право здійснювати закупівлі для АТО за спрощеною процедурою. А саме: їм дозволено купувати «у одного учасника» без проведення конкурентних торгів, та у стислі терміни– максимум вісім днів від початку до кінця процедури, - роз’яснив Ігор Миколайович. -Окрім того, постановою уряду No464 «Питання державного оборонного замовлення» в пункті 27 дозволяється військовим здійснювати передоплату у контрактах на закупівлю, модернізацію та ремонт озброєння, а також військової техніки, що значно розширює можливості Міноборони при виборі постачальників товарів та послуг».

Ольга Вербило, прес-служба УДАРу. 

  7 Серпня 2014 +Коментар | подобається