Останні події

Ігор Яворський: Реверсний газ з Європи допоможе Україні перезимувати

«Реверсні поставки газу з ЄС в Україну важко переоцінити. Завдяки цьому наша держава поступово долає одну з найбільших економічних (як виявилося, і політичних) проблем – монопольну залежність від закупівель російського газу», -  вважає голова Тернопільської міської організації партії «УДАР Віталія Кличка» Ігор Яворський.

За його словами, такий крок є особливо актуальним зараз, у розпал розв’язаної Росією «газової війни» та створеного нею дефіциту енергоносіїв напередодні зими.

«Отримання «блакитного палива» з Європи дозволяє більш впевнено пройти опалювальний сезон, - продовжив ударівець. -  Втім навіть за таких умов важливо споживати його відповідально, в межах затвердженого урядом балансу та «лімітів».

Ігор Яворський переконаний, розширення реверсних постачань є свідченням підтримки з боку ЄС та підтвердженням життєздатності проекту інтеграції українського газового ринку з європейським. Також він зазначив, що у найближчій перспективі уряду України спільно з керівництвом Єврокомісії - зробити все можливе, щоб запустити так званий «великий реверс». Відкриття цього маршруту через використання одного з недовантажених газопроводів до Словаччини дозволить Україні отримувати до 30 млрд. кубометрів газу на рік, і таким чином остаточно позбавитися залежності від політики «Газпрому».

«Інший, більш довгостроковий крок для позбавлення газового ринку від російської монополії, – переведення точки закупівель російського газу на східний кордон України, - продовжив Ігор Яворський. -  Він дозволить європейським компаніям-покупцям газу вільно продавати його в Україні, а також використовувати великі потужності підземних газосховищ».

 

Нагадаємо, 2 вересня розпочалися реверсні поставки газу зі Словаччини по реконструйованому трубопроводу «Вояни-Ужгород» до України. Запланований обсяг поставок – 27 млн. кубометрів газу на добу (близько 10 млрд. кубометрів на рік).

  5 Вересня 2014 +Коментар | подобається