Останні події

За книгою Наталки Михно знімуть фільм про найвідомішу історичну постать Тернопільщини – князя Василька

 

-Це буде документальний фільм?

-Ні, художній. Мене попросили розписати характери моїх героїв. Тому я зараз вивчаю детальніше ту епоху часів Володимира Мономаха і часів князювання Василька Теребовлянського. Він же був правнуком Ярослава Мудрого. Там дуже цікава історія. Василько Теребовлянський був великим князем великого князівства і він був одним із перших претендентів на престол київський. Мова йде про  1097 рік, про договір між князями руськими у Любечі. У «Повісті минулих літ» описано цю ситуацію.  Цікаво, що Василько, будучи внуком Ярослава Мудрого, настільки на Теребовлянському князівстві був сильним  князем, що становив реальну загрозу. І от двоюрідний брат Давид Ігорович , маючи дружину із родини князя Василька, але настільки, напевно, ненавидів його, що взяв активну участь і фактично був присутнім при осліпленні князя. Володимир Мономах, будучи суперником Василька, після його осліплення взяв активну участь у захисті. Син Мономаха – Юрій Долгорукий – розширював князівство і після його правління повстало фактично Московське князівство. Київ занепав…Цікава історія і я досліджую це питання ретельно. Дуже схоже на наше сьогодення.

- Чим займаєтесь нині?

- Вивчаю родове дерево історичних персонажів тих часів. Я працювала в музеї у Теребовлі, коли писала свою книгу. Хочу більше вникнути. Якщо вийде такий фільм, як вони хочуть зробити: історично-пригодницький у стилі «Кочівника». Хочуть зробити пізнавальним і цікавим.  Для України, якби був знятий такий фільм – я б була щаслива. Сподіваюсь, це не буде такий фільм як «Тарас Бульба», знятий росіянами, як «Роксолана», яка не витримує критики. У столиці кажуть, що є кошти на такий фільм.

-Чи відомо, хто буде режисером?

- Це ще далека перспектива. Першочергове завдання – сценарій.

-Чи є конкуренти у Вас? Можливо, є конкурс серед сценаріїв?Чи це просто обрана ваша книга?

-  Вони обрали книгу. Прочитали. Хочуть, щоб я співпрацювала при написанні сценарію.

- Які у Вас умови?

- Та фактично, жодних. Це фільм мусить бути українською мовою і знятий добротно, не зі злиденним бюджетом. Щоб фільм ніс правду тих часів.

- А Ви особисто бачите актора, який би міг зіграти князя Василька?

-Памятаєте фільм «Нескорений»? Головного героя – Романа Шухевича зіграв Григорій Гладій. У цьому акторі є щось таке магнетичне і вольове. Але це моє бачення. В цій історії князь Василько молодий по віку. У мене там є цікавий герой – знахар. Бо досі ж загадка- хто написав у «Повісті минулих літ» про осліплення Василька.  Там просто вставка. Автор не відомий. У мене різні версії. У мене в книзі написано. Звичайно, це фантазія.  Ось це знахар міг би вести весь фільм. Він і філософ, і письменник.

 

  3 Лютого 2012 +Коментар | подобається